И Кротоне има свој Роналдо (ВИДЕО)

0

Фудбалерите на Јувентус одиграа 1-1 против Кротоне во 33. коло од Серија А, па „старата дама“ прими гол по одлични „ножички“ на Симеон Нчукву Нванкво, кои потсетуваат на оние „ножички“ на Кристијано Роналдо во Лигата на шампиони.

Advertisements
loading...
Share.