Аргентина сака Меси да престане да игра за Барселона!

0

Според многумина, Барселона ја завршува сезоната викендов, со финалето во купот против Севилја. Тоа е шанса да се освои двојата круна.

Тоа што се споменува како идеја во Аргентина е Меси да му соопшти на Валверде дека сака да одмори во мај, за да има повеќе време да се подготви за Мундијалот во Русија.

Барселона нема причина да го форсира Меси, а тој би можел да посвети поголемо внимание на подготовките за најверојатно последниот Мундијал во неговата кариера.

„Ова е негов Мундијал, ова е негова шанса да стане поголем од Марадона“, каќа Оскар Руџери.

Advertisements
loading...
Share.