Махрез сепак ќе го добие посакуваното

0

Алжирскиот фудбалер, Ријад Махрез веројатно по крајот на сезоната ќе ги напушти редовите на Лестер Сити.

Негов нов тим веројатно ќе биде Манчестер Сити кој го посакуваше и во јанурскиот преоден рок, но поради високите барања на раководството на „лисиците“ трансферот не се реализира.

Сепак, англиските медиуми тврдат дека до трансфер веројатно ќе се дојде во летниот преоден рок и Махрез така ќе го исполни својот сон и конечно ќе потпише за Сити.

Лестер исто така би требало добро да заработи на овој трансфер, а во јавноста се споемнува сума од околу 60 милиони фунти.

Advertisements
loading...
Share.