Лудница не очекува летово: Нејмар пристигнува во Англија, Роналдо заминува во Франција!?

0

Според англиските медиуми, летово ќе се реализираат два големи трансфери на Нејмар и Кристијано Роналдо.

Манчестер јунајтед е подготвен да понуди околу 300-400 милиони евра на ПСЖ за Нејмар, кој очигледно нема намера повеќе да се враќа во Париз.

ПСЖ сака тие пари да ги искористи за да го ангажира Кристијано Роналдо од Реал Мадрид, а тешко дека би останале мирни на некоја „луда“ понуда.

Исто така, ПСЖ сака да го направи Роналдо најплатен фудбалер во светот.

Advertisements
loading...
Share.