„Гори“ Наполи, се слави победата против Јувентус (ВИДЕО)

0

Голот на Кулибали во 90. минута на Наполи донесе голема победа во Торино против Јувентус.

Наполи играше храбро вчера во Торино и заслужено победи со 1-0, а по победата Наполи се доближи на само еден бод од Јувентус.

Има уште да се игра, 12 бода се во игра, но Јуве има потежок распоред, па Наполи се надева дека ќе го освои Скудетото.

Како да е организиран јавен дочек на Нова година, но нема таков празник, како што би значела титулата за екипата од Неапол.

Advertisements
loading...
Share.