Совети за обложување: Палермо мора да ги освои трите бода кај Тернана

0

Искористете ги високите лимити за обложување во Азија, ви ги нудиме следните совети за обложување за денес.

Лестер- Вест Хем :Т2 2+ (гостинскиот тим ќе постигне најмалку два гола)

И двата тима во последните четири натпревари немаат забележано победа, но на гостите од Лондон истата им е преку потребна со цел на две кола пред крајот да го обезбедат опстанокот во лигата. Избраниците на Дејвид Мојс сигурно ќе одат на победа, а на „Кинг Пауер“ стадионот се очекува отворен фудбал со многу голови.

Јувентус- Болоња: 1 (домашниот тим ќе победи)

Ова е еден од посигурните типови. Јувентус доколку победи на утрешниот натпревар против Болоња сериозно ќе се доближи до нова титула во Серија А, со тоа што ќе има седум бодови предност пред Наполи, но и натпревар повеќе од второпласираниот тим.

Бесплатната платформа за обложување ви нуди добитни облози во Азија.

Тернана- Палермо: 2 (гостинскиот тим ќе победи)

Тимот на Илија Несторовски и Александар Трајковски влезе во лоша серија токму кога најмногу требаше да покаже дека може веднаш да се врати во Серија А. На последните седум натпревари, Палермо победил само еднаш, и токму затоа значително си ги намали шансите за директен пласман во најсилната лига во Италија. Победа на гостувањето кај Тернана ќе ги остави до крај во игра за втората позиција која во моментов ја држи Парма.

Барселона Б- Реус Депорту: 1 (домашниот тим ќе победи)

Вториот тим на Барселона миантата година се врати во Сегунда, а оваа повторно им се заканува испаѓање. Доколку момчињата кои имаат за цел во иднина да го носат дресот на првиот тим а Барселона, сакаат да останат во втората по ранг лига во Шпанија ќе мора да го добијат тимот на Реус Депорту кој е безбеден на 13. позиција на табелата.

Нјајдобриот софтвер за обложување секогаш тука за вас.

Advertisements
loading...
Share.