Премиерлигашки преглед за крај: Голови, одбрани, стотката на Сити..

0

Во неделата се спушти завесата во Премиер Лигата. Шампион во Англија е Манчестер Сити кој на убедлив начин дојде до титулата.

„Граѓаните“ поставија и рекорд со сто постигнати голови во една сезона, а во продолжение може да ги видите најдобрите голови, најдобрите одбрани од изминатата сезона…


Advertisements
loading...
Share.