Легендата на Реал презема клуб клуб од Ла Лига?

0

Легендарниот фудбалер на Реал, Хозе Марија Гутиерез, познат како Гути, се наоѓа пред тренерски предизвик.

Гути по богатата кариера почна да работи како тренер во младите селекции на Реал, но сега би можел да го преземе Леганес, кој игра во Ла Лига.

Шпанецот на клупата на Леганес би требало да го наследи Гаритан, кој доби отказ по пет години поминати во тимот.

Advertisements
loading...
Share.