Бонучи доби повик кој тешко се одбива

0

Леонардо Бонучи минатото лето пристигна од Јувентус за 42 милиони евра, но сега би можел да замине од тимот.

За него е заинтересиран Манчестер јунајтед, кој би пратил поголема понуда од 42 милиони евра.

Претходно, за него интерес покажаа Челси и Реал Мадрид, но Бонучи не сакаше да ја напушти Италија.

Advertisements
loading...
Share.