Стигнува замена за Буфон: Фантастичен голман се договорил со Јувентус?!

0

Заминувањето на Џанлуиџи Буфон ќе биде официјално потврдено викендов, кога се игра мечот против Верона.

Улогата на прв голман ќе ја добие Војчек Шчесни, но раководството на „старата дама“ се погрижи да добие жестока конкуренција.

Управата на Јувентус се договорила со Матија Перин, кој се согласи да премине од Џенова во Јувентус за 16 милиони евра.

Advertisements
loading...
Share.