Марaдона стана тренер во Белорусија!

0

Диего Марадона ќе стане претседател и тренер на клуб од Белорусија.

По дебаклот со Аргентина на Мундијалот 2010, тој водеше неколку клубови на Блискиот Исток, а сега стигна до Белорусија.

Звучи нереално, но Динамо Брест го претстави Марадона како претседател и тренер, а навивачите со воодушевување го прифатија.

Advertisements
loading...
Share.