Маскирани навивачи ги нападнале Ристовски и соиграчи!

0

Спортинг Лисабон го осуди насилството од страна на хулиганите врзз фудбалерите.

Маскирани навивачи влегле во тренинг центарот и ги нападнале игрчаите и стручниот штаб, а притоа е повреден напаѓачот Бас Дост.

Во тренинг центарот влегле околу 50 напаѓачи, а инцидентите биле предизвикани по турбулентната сезона, која Спортинг ја заврши на третото место на табелата.

Advertisements
loading...
Share.