Рома ја „растури“ Лигата на шампиони на Твитер (ВИДЕО)

0

Рома сезонава одигра неверојатно во Лигата на шампиони и испиша историја.

Прво ја елиминираше Барселона, а потоа испадна од Ливерпул, но беа оштетени во вториот меч и сигурно ако имаше ВАР-технологија, би можеле да се пласираат во големото финале.

Тие објавија интересно видео на Твитер, кое насмеа многумина.

Advertisements
loading...
Share.