Во само еден ден „падна“ втора тренерска глава во Премиер лигата

0

Од таборот на Вест Хем му врачија отказ на досегашниот предводник Дејвид Мојс.

Ова е втора тренерска„ жртва“ откако претходно Сем Алрдајс доби отказ од тимот на Евертон.

Медиумите во Англија шпекулираат дека наследник на Мојс меѓу „чеканите“ ќе биде поранешниот тренер на Манчестер Сити, Мануел Пелегрини.

Покрај искусниот стратег се споменува и имено на Унаи Емери кој си замина од редовите на ПСЖ по крајот на оваа сезона.

Advertisements
loading...
Share.