Крај на една ера: Буфон заминува од Јувентус, но ќе продолжи да брани

0

Еден од најдобрите голмани на денешницата, Џиџи Буфон на прес конференција потврди дека ќе си замине од Јувентус по крајот на сезоната.

„Тоа што е сигурно е дека во сабота ќе го играм последниот натпревар за Јувентус“ –коментираше Буфон.

Вчера излезе информација дека Буфон по заминувањето од Торино нема да ја заврши кариерата туку дека ќе потпише едногодишен договор со Ливерпул. Легендарниот голман меѓу редови го потврди таквото нешто..

„Премиер Лигата? Да, можно е, но мора да размислам кога целата оваа ситуација ќе се смири“ –заврши Буфон.

Advertisements
loading...
Share.