Селекторот на Португалија изненади со списокот на повикани фудбалери

0

Селекторот на актуелниот европски првак, Португалија, Фернандо Сантос го објави конечниот список со 23 имиња кои ќе патуваат на Мундијалот во Русија.

Сантос во Русија нема да ги носи Андре Гомеш и Нелсон Семедо од Барселона, во репрезентацијата ќе ги нема ниту Нани и Едер кој на Европското првенство му донесе титула на Португалците.

Повикани играчи

Голмани: Ентони Лопес, Бето, Руи Патрисио

Одбрана: Бруно Алвеш, Седрик Соареш, Жозе Фонте, Марио Руи, Пепе, Рафаел Гереро, Рикардо Переира, Рубен Диас

Среден ред: Андре Силва, Бруно Фернандеш, Жоао Марио, Жоао Мутињо, Мануел Фернандеш, Вилиам Карваљо

Напад: Андре Силва, Бернардо Силва, Кристијано Роналдо, Желсон Мартинс, Гонкало Гуедеш, Рикардо Кварезма

Advertisements
loading...
Share.