И тие кои Дешамп ги остави дома комотно може да го освојат Мундијалот (фото)

0

Дидие Дишамп вчера ги избра фудбалерите на кои ќе смета на претстојното Светско првенство во Русија.

Дешамп со списокот на Триколорите направи и неколку изненадувања, па од него изостанаа Марсијал и Лаказет додека во Русија ќе патуваат Дембеле и Таувин.

На списокот го нема ниту Димитри Паје, а повик од Дешамп не доби ни играчот на ПСЖ, Адриен Рабио. Погледнете го целиот тим на Франција кој остана дома, а да беше повикан сигурно ќе се бореше за најсјајното одличје во историјата на фудбалот.

Advertisements
loading...
Share.