Алегри конечно одлучи за својата иднина!

0

Масимилијано Алегри ја донесе одлуката за наредната сезона и тоа ги израдува навивачите на Јувентус.

Неодамна кажа дека планира да остане и дека нема ништо против да работи со играчите, а денеска тоа го потврдија англиските медиуми.

Алегри се поврзуваше со ПСЖ, Арсенал, Челси… но како што стојат работите и наредната сезона ќе го напаѓа Скудетото, а можеби ќе стигне и до осмото во Серија А.

Advertisements
loading...
Share.