Рома го најде првото засилување за летово!

Рома е многу блиску до ангажирање на фудбалерот на Сампдорија, Денис Прает.

Белгиецот пред две години стигна во Џенова од Андерлехт за 10 милиони евра и остави добар впечаток сезонава.

И покрај тоа што за него беа заинтересирани Јувентус, Интер, Евертон и Вест хем, медиумите пишуваат дека тој се одлучил за Рома.

Клубот од Рим ќе треба да го плати 28 милиони евра, а Прает ќе дојде како замена за Раџа Наинголан.

Advertisements