Надал : Ѓоковиќ е подготвен за Ролан Гарос

0

Рафаел Надал го победи српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ во полуфиналето во Рим и сега нивната разлика во меѓусебните дуели изнесува една победа плус за Ѓоковиќ.

Надал изјави дека Ѓоковиќ го одиграл најдобриот турнир оваа година.

„ Се врати од повредата, но сигурно може да биде на највисоко ниво, доколку тоа го сака. Одличен играч е за да не се случи тоа.

Гледав неколку негови мечеви оваа година и мислам дека ова му е најдобра недела. Подготвен за Ролан Гарос.“ – изјави Шпанецот.

Со триумфот над Зверев, Рафа би се вратил на повторно на првото место на АТП – листата.

Финалето започнува во 16:00 часот, и не треба да се заборави дека Рафа никогаш не изгубил меч од Зверев.

Advertisements
loading...
Share.