Никој не слави во Челси, проблеми за Абрамович, Вилијан го навреди Конте!

0

Роман Абрамович има големи проблеми, а Вилијан сака да тргне по стапките на Диего Коста, па не се знае што ќе биде со иднината на Антонио Конте.

Вилијан сака да замине од екипата бидејќи не е прв избор на Конте, па го навредил тренерот, а навивачите се налутиле и бараат да биде продаден.

Челси го сака Покетино на тренерското место, но ништо не е сигурно. Се споменуваат и имињата на Луис Енрике и Маурицио Сари.

Advertisements
loading...
Share.