Реал го сака Мбапе, ПСЖ се согласи, но цената е вистинска лудост!

0

ПСЖ се изнервира по насловите во француските медиуми дека треба да го продаде Килијан Мбапе поради ФФП.

Шпанските медиуми пишуваат дека Реал го сака и дека Зидан веќе стапил во контакти со управата на екипата од Париз, а тие веднаш одговориле.

„Мбапе има своја цена, а тоа е милијарда евра. А, и доколку стигне таква понуда, повторно ќе размислиме“, кажал иронично претседателот Насер Ал-Келаифи.

Advertisements
loading...
Share.