Психилошка игра пред финалето во ЛШ: Рамос го провоцира Салах!

0

Фудбалерите на Реал Мадрид и Ливерпул вечерва во Киев го играат големото финале во Лигата на шампиони.

Навивачите едвај чекаат да почне натпреварот, а психолошки дуел водат капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос и ѕвездата на Ливерпул, Мохамед Салах.

Рамос кажа дека не може да поверува зошто некои велат дека Салха е на ниво на кое се Роналдо и Меси.

„Да се споредат некои играчи со Роналдо и Меси е нешто што не може да го направите. Не можам да верувам дека некој вели дека Салах е на нивно ниво“, вели Рамос.

Advertisements
loading...
Share.