Навивачи почнаа петиција за казна за Рамос – 100.000 се потпишаа досега!

0

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, е прогласен за најголем виновник за повредата на ѕвездата на Ливерпул, Мохамед Салах.

Навивачите сметаат дека Рамос намерно го повреди Салах во дуелот, па сите сакаат да биде казнет Шпанецот.

Токму поради тоа беше почната петиција, а досега ја потпишаа повеќе од 100.000 навивачи.

Advertisements
loading...
Share.