Наполи најде засилување за 100 милиони евра

0

Наполи сериозно се подготвува за наредната сезона, а новиот тренер на клубот, Карло Анчелоти ја состави листата со желби.

Според „Газета дело Спорт“, Анчелоти сака да го ангажира голманот на Рома, Алисон и играчот на Тотнем, Муса Дембеле.

Наполи ќе сака да го „излаже“ голманот Алисон кој заработува само 1,5 милиони евра годишно, па би му понудиле добра плата со која може да го ангажираат.

Advertisements
loading...
Share.