Рома си најде ново засилување: Големата надеж на Италија стигнува во Рим!?

0

Рома ќе има големи амбиции за наредната сезона, бидејќи сезонава се покажаа како одлична екипа во Европа.

Мончи бара засилувања, а едно од потенцијалните е Брајан Кристанте. Јувентус преговараше со претседателот на Аталанта, но на крајот се откажа, па сега Рома ќе се обиде да го ангажира за 26 милиони евра плус Дефрел.

Доаѓањето на Кристанте значи потенцијална продажба на Наинголан, кој има понуда од Интер и за сума од 35 милиони евра би можел да се пресели кај Лучано Спалети.

Advertisements
loading...
Share.