Алегри се налути: Тројца фудбалери заминуваат од Јувентус

0

Мехди Бенатија поради караница со Масимилијано Алегри ќе замине од екипата. Чека во моментов понуда од Марсеј, а иако одигра одлична сезона, Јувентус ќе го продаде.

Маркизио, исто така, би требало да замине, а негова наредна дестинација ќе биде најверојатно МЛС-лигата.

И третата „жртва“ на Алегри е Стураро, кој добиваше шанса, но не го задоволи тренерот, па поради тоа ќе треба да си ги спакува куферите.

Advertisements
loading...
Share.