„Кралот“ во голема дилема: Има четири можности за својата иднина!

0

Наводно Леброн Џејмс размислува за заминување од Кливленд кавалирс, но конечна одлука ќе донесе по финалето во НБА-лигата.

Во моментов, Леброн размислувал за две опции. Една е да остане во Кливленд, а на тоа се надева управата на Кавалирс, додека другата опција е Лос Анџелес Лејкерс.

Секако, како нови клубови на „кралот“ се споменуваат и Хјустон и Филаделфија, но наскоро ќе биде познато што ќе се случува во неговата кариера.

Advertisements
loading...
Share.