Џеј-Ар Смит го направи најглупавиот потег во НБА-финалињата! (ВИДЕО)

0

Кливленд кавалирс загуби во првиот натпревар во финалето на НБА-лигата со 124-114.

Неверојатна глупости направи Џеј-Ар Смит откако претходно Хил промаши слободно фрлање. Ја фати топката и наместо да шутрира, одлучи да избега од кошот.

Кливеленд не успеаа да шутираат и натпреварот се играше на продолженија, каде што им немаше спас и беа поразени.

По мечот на Смит не му беше сеедно, но вели дека знаел дека резултатот е нерешен и дека мислел дека ќе биде повикан тајм-аут.

Advertisements
loading...
Share.