Перо Антиќ заработи казна поради навреди кон судиите

0

Нашиот интернационалец од редовите на Црвена Звезда, Перо Антиќ ќе мора да плати околу 700 евра поради казната која му е изречена од Суперлигата на Србија.

Антиќ е казнет со 500 евра по пријава на судиите поради тоа што по двете досудени технички грешки и исклучувањето вербално ги навредувал.

Нашиот кошаркар ќе мора да плати уште150 евра поради двете технички грешки, со што му се собира казна нешто помала од 700 евра.

Инаку, Звезда во четвртокот победи против ФМП со 84:83 во првиот натпревар од финалната серија од Суперлигата на Србија.

Advertisements
loading...
Share.