Леброн Џејмс последните три натпревари ги играл повреден!

0

Најдобриот кошаркар на Кливленд кавалирс, Леброн Џејмс призна по завршувањето на финалето, дека последните три натпревари ги играл повреден.

„Последните три натпревари ги играв со скршена дланка. Дадов колку што можев, но не беше доволно“, кажа Џејмс.

Се поврдил откако силно удрил во таблата во соблекувалната бидејќи бил лут поради поразот во првиот меч од финалната серија.

Advertisements
loading...
Share.