Леброн Џејмс на чекор од Сан Антонио

0

Ѕвездата на Кливленд кавалирс од први јули ќе биде слободен играч, а многу екипи ќе се обидат да го ангажираат.

Според информациите од САД, во игра за Џејмс се вклучиле Сан Антонио спарс, а легендарниот Грег Попович најави преговори со „кралот“.

Тренерот на Сан Антонио ќе се обиде да го убеди Џејмс да се пресели во Сан Антонио, но тоа ќе биде тешка мисија, затоа што за него се заинтересирани и Лос Анџелес лејкерс и Хјустон рокетс.

Advertisements
loading...
Share.