Детроит го ангажираше поранешниот тренер на Торонто

0

Детроит пистонс во понеделникот го ангажираа Двејн Кејси, поранешниот тренер на Торонто репторс, кој ја водеше екипата од Канада од 2011. година.

Кејси имаше одличен регуларен дел од сезоната, кои беа првопласирани во Источната конференција, но беа елиминирани во плејоф-серијата од Кливленд со 4-0.

Кејси не чекаше многу за нова работа, откако по речиси еден месец потпишува договор со Детроит, кој ќе има големи амбиции во новата сезона.

Advertisements
loading...
Share.