Агентот на играчот на Ница го потврди интересот од Наполи

0

Агентот на Жан Мишел Сери потврди дека во тек се преговори со Наполи за трансфер на фудбалерот во Неапол.

„Преговараме со Наполи и тој е подготвен да го носи нивниот дрес“ –коментираше Френклин Мала, агентот на играчот од средниот ред.

Покрај Наполи сериозни кандидати за неговиот потпис се Арсенал и Челси, додека Манчестер Сити исто ја разгледува опцијата за трансфер на играчот доколку не дојдат до договор со Жоргињо.

Advertisements
loading...
Share.