Јуве не се откажува од Дармиан, закажани нови преговори

Од таборот на Манчестер Јунајтед ќе се сретнат со претставници на Манчестер Јунајтед следната недела во обид да постигнат договор за Манчестер Јунајтед.

„Бјанконерите“  се во потрага по десен бек и веќе понуди 12 милиони евра, но од Јунајтед бараат минимум 20 милиони евра.

„Премиум спорт“ пренесува дека Дармиан е прва опција за Јувентус, додека доколку не успеат да го донесат италијанскиот репрезентативец ќе се насочат кон Жоао Канцело од Интер.

Инаку, Матео Дармиан веќе се согласил за личните услови со тимот на Јувентус и се чека само на договор на двата клуба.

Advertisements