Ракометарките во тешка група за квалификациите за СП 2019!

Пред неколку минути, ЕХФ ги соопшти групите за квалификациите за Светското првенство во 2019. година, но нашите репрезентативки немаа среќа бидејќи се наоѓаат во тешка група.

Македонските ракометарки ќе треба да се пресметаат со Турција, Исланд и Азербејџан. Турција е носител во групата и се очекува да заврши прва, а Македонија ќе мора да се пресмета со Исланд и Азербејџан, кој е аутсајдер.

Advertisements