Вардар го доби потенцијалниот противник за второто квалификациско коло во ЛЕ!

Денеска во Нион се одржа ждрепката и за второто квалификациско коло од Лигата на Европа (ЛЕ).

Вардар во првото коло игра против Пјуник, па се очекува да нема многу тешка задача и да се пласира во второто квалификациско коло, каде што го очекува подобриот од дуелот помеѓу Самтредиа (Грузија) и Тобол (Казахстан).

Првиот натпревар против Пјуник го играат на 12. јули, а реваншот е на 19. јули. Додека натпреварите од второто квалификациско коло се играат на 26. јули, па потоа реваншот е на втори август.

Advertisements