„Уништувачот“ на Германија веројатно ќе завршеше во Барса, но се појави неочекуван проблем

Ивринг Лозано, играчот на ПСЖ неоамна се прослави откако погоди за победа на репрезентацијата на Мексико над Германија.

Со обзир на тоа дека Мино Раиола му е агент, Лозано набрзо би можел да заврши во некој голем клуб, а наводно веќе има заинтересирани клубово.

Во Холандија минатата сезона постигна 19 голови, а се споменуваше дека Барселона е сериозно заинтересирана за младиот играч.

Но, за да го доведе во своите редови, Барса треба да се ослооди од неевропските играчи, а во тимот сега се Паулињо, Кутињо, Мина, а ќе дојде уште еден Бразилец, Артур…

Па, за да дојде Лозано, некој од гореспоменатите фудбалери би требало да си заминат, но тоа тешко дека ќе се случи, па веројатно Лозано ќе биде понуден на некој друг клуб.

Advertisements