Стигнаа и составите: Аргентина или Хрватска?

Ситезаедно одбројуваме до дербито во групата Д од Светското првенство помеѓу репрезентациите на Аргентина и Хрватска.

Не е потребно да се трошат реченици колку е овој важен натпревар за Аргентина и колкава е желбата на Хрватите да останат непоразени.

Лионел Меси и соиграчите имаат огромен терет врз себе, посебно селекторот Сампаоли, па затоа ова е „повеќе од натпревар“.

Составите за натпреварот се следни:

Аргентина: Кабаљеро, Меркадо, Таљафико, Акуна, Маскерано, Отаменди, Салвио, Меца, Перез, Меси, Агуеро.

Хрватска: Субашиќ, Врсаљкко, Стриниќ, Ловрен, Вида, Ракитиќ, Модриќ, Брозовиќ, Перишиќ, Манџукиќ, Ребиќ.

Advertisements