Мајсторија на Модриќ, Аргентина тоне, Хрватска пред промоција во осминафиналист (Видео)

Лука Модриќ уште повеќе ги фрли во очај Аргентинците откако постигна феноменален погодок во 81. минута за 2:0 за репрезентацијата на Хрватска.

Со овој гол „коцкестите“ доаѓаат блиску до победа која ќе значи дека сигурно ќе се пласираат во осминафиналето, додека Аргентинците со овој пораз ќе се многу далеку од пласман во елиминационата фаза.

Advertisements