Сан Антонио со луди барања до Лејкерс за Ленард!?

Раководството на Сан Антонио спарс е во преговори со Лос Анџелес лејкерс за трејд на својот најдобар играч Кавај Ленард.

Медиумите од Тексас пишуваат дека Сан Антонио бара многу играчи, а Лејкерс се брза и по ангажирањето на Леброн Џејмс, сака да земе уште еден играч.

Сан Антонио, наводно, сака во свои редови да го донесе Брендон Инграм, Кајл Кумза и Џош Харт, како и два пика во првиот круг во драфтот.

Ленард минатата сезона поради повреда одигра само девет натпревари, а во финишот имаше проблеми со управата на клубот.

Advertisements