Трета екипа за само три сезони: Двајт Хауард си најде нов клуб!

Искусниот центар Двајт Хауард повторно го смени клубот, третпат во само три сезони. Новата дестинација за одличниот кошаркар е Вашингтон Визардс.

Се очекува искусниот центар да биде во стартниот состав, каде што се очекуваат одлични играчи како Џон Вол, Бредли Бил и Ото Портер.

Со оглед на тоа дека Хауард покажа дека е во одлична форма, односно минатата сезона имаше просек од 16,6 поени и 12,5 скокови, се очекува Вашингтон ќе биде многу посилен.

Advertisements