Познат американски кошаркар убиен во престрелка со полицијата

Поранешниот кошаркар на Сакраменто Кингс и сегашен играч на Химки, Тајлер Хоникат е убиен во престрелка со полицијата на Лос Анџелес.

Полицијата  примила телефонски повик од неговата мајка, која го пријавила поради непристојно однесување. Кога полицијата пристигнала, кошаркарот отворил оган врз нив, по што и тие возвратиле.

Во престрелката бил убиен кошаркарот, додека ниту еден полицаец не бил повреден.

Advertisements