„Кралот“ купи неверојатна куќа во Лос Анџелес за – 23 милиони долари (ФОТО)

Ѕвездата потроши 23 милиони долари на купување на нов луксузен дом во Брентвуд, во кој многу куќи се на други познати личности.

Тоа што е интересно е дека Леброн Џејмс е човек кој штеди, па информацијата за сумата на куќата изненадува.

Новиот дом на НБА ѕвездата има осум спални соби, 11 купатила и уште многу други луксузни работи.

Advertisements