Нешто се „готви“ во Јувентус: Теми се Пјаниќ и Погба

Јувентус направи огромна работа со доведувањето на Роналдо од Реал Мадрид, но првакот на Италија нема намера да ѕастане овде.

Како што наведува Тутоспорт, играчот ѕа врска Миралем Пјаниќ сепак на крајот може да гја напушти Старата дама и кариерата да ја продолжи во Манчестер Сити.

Граѓаните останаа беѕ Жоржињо кој го избра Челси пред нив, па наводно Гвардиола се свртел кон Пјаниќ.

Ако дојде до трансфер, Јуве ќе тргне по негова ѕамена и навдно ќе пробаат да потпишат со Пол Погба.

Тутоспорт од извори блиски до клубот дознаваат дека постои сосем реална можност фантастичниот Французин да се врати во Јуве.

Очигледно не очекуваат вистински трансфер бомби летово.

Advertisements