Роналдо: Џеко наместо Меси? Не го гледам јас тоа така

Откако ги помина лекарските прегледи, Роналдо пристигна на прес конференцијата и остана изненаден кога виде колку новинари го чекаа. Роналдо беше многу љубезен и одлучи да одговори на сите прашања.

Во морето на прашања доби занимливо прашање од една новинарка која го праша за ривалството со меси, но и дали можеби ќе има ривалство во Италија со Мауро Икарди, Един Џеко и дали може да го премине рекордот на новиот соиграч Игуаин кој го држи рекордот со 36 постигнати голови во една сезона во Серија А.

„Игарди, Џеко, Игуаин? Не ги гледам играчите како ривали и не живеам така. Јасно е дека сакаме да победиме и ќе пробаме да ги добиеме сите натпревари. Цел е да се биде најдобар и да се работи најдобро што можеме. Многу зборуваат за ривалстото со Меси, но немам некој коментар, јасно е дека сите го даваат својот максимум за својот клуб и тука нема ништо чудно“, изјави Роналдо.

Advertisements