ЖРК Металург доби тежок предизвик во ЕХФ Купот

0

ЖРК Металург го дозна својот противник во првото квалификациско коло во ЕХФ Купот.

Металург ќе има тешка задача против францускиот тим Иси Париз, кој има големо искуство во европските натпреварувања, а има и моќна екипа.

Првиот натпревар се игра на осми/деветти септември, а реваншот една недела подоцна.

Доколку, Металург победи и го помине тимот од Париз, во следното коло ќе се соочи со уште еден противник од Франција, а тоа е екипата на Нант.

Advertisements
loading...
Share.