„ЕСПН“: Сан Антонио и Торонто прават пеколна размена со своите ѕвезди!

0

Познатиот новинар Адријан Војнаровски пишува дека Торонто рапторс се блиску до договор со Кави Ленард од Сан Антонио.

Веќе со недели се шпекулира каде ќе ја продолжи кариерата Ленард, а очигледно драмата добива свој епилог.

Екипата од Торонто е подготвена како замена за Ленард во Сан Антонио да ја прати својата прва ѕвезда Демар Дерозан.

Advertisements
loading...
Share.