Не сака да има ништо повеќе со Реал: Роналдо ја продава својата вила во Мадрид! (ФОТО)

По заминувањето на Кристијано Роналдо од Мадрид дојде време да се продаде неговата вила во која престојуваше додека играше за Реал.

Вилата на Португалецот има теретана, двор, базен, седум спални соби, осум купатила, но Роналдо не сака ништо повеќе да има со поранешниот клуб, па ја продава куќата за само – 4,8 милиони фунти.

Роналдо нема да жали долго по вилата во Мадрид бидејќи во Торино ќе има многу подобра затоа што ќе добива плата од 30 милиони евра годишно.

Advertisements