ПСЖ се откажа од намерата да го потпише Боатенг

Како што пренесува најтиражниот француски медиум „Л’Екип“ од таборот на ПСЖ се откажале од намерата да го донесат Жером Боатенг.

Францускиот шампион беше главен фаворит за потписот на играчот на Баерн Минхен, но во последен момент донеле одлука дека приоритет им е носење на играч од средниот ред.

Поради фактот што од ПСЖ се длабоко навлезени во проблеми поради Финансискиот Фер плеј се одлучиле да донесат само играч кој ја покрива средината на теренот.

Advertisements